W najbliższy poniedziałek tj. 17 maja ustawione zostanie nowe oznakowanie drogowe, a tym samym wprowadzona będzie nowa organizacja ruchu. Prace ruszą dzień później.
Remont ulicy Kwiatowej, to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji, która realizowana będzie w tym roku. Rozpoczyna się już w przyszłym tygodniu. W poniedziałek wprowadzone zostanie tymczasowe oznakowanie dla kierowców. Wraz z początkiem prac zmieni się również organizacja ruchu dla Kwiatowej i okolicznych ulic. Kierowcy zachowajcie ostrożność.
– Ulica Kwiatowa zmieni się, ale nie od razu, bo prace będziemy prowadzić etapowo. Chodzi o to, by uciążliwości związane z przebudową były jak najmniej i jak najkrócej odczuwane przez kierowców i mieszkańców osiedli Wolność i 1000-lecia. Harmonogram przewiduje zakończenie robót w 2022 roku, zależy nam jednak, aby ta ważna z punktu komunikacji w mieście droga była wyremontowana w ciągu kilku najbliższych miesięcy – mówi wiceprezydent Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz.
Tymczasowa organizacja ruchu w rejonie ul. Kwiatowej wprowadzona od 17 maja 2021r..:
- zamknięty fragment ul. Kwiatowej od skrzyżowania z 1 Maja do wjazdu w ul. Witosa (od strony Wybickiego),
- przekształcenie jednokierunkowej ul. ul. Leśniewskiego Orlika w dwukierunkową – jadący od str. ul. Dąbrowskiego będą musieli ustąpić pierwszeństwa kierowco wyjeżdżającym z osiedli
- zmiana sposoby parkowania na fragmencie ul. Leśniewskiego Orlika z prostopadłego na równoległe,
- wyłączenie ulicy Kwiatowej będzie skutkowało także zmianą tras emzetek linii 1, 3, 4, 5, 6, 7 i 10.
Wszystkie informacje na temat organizacji ruchu będziemy na bieżąco aktualizować na miejskiej stronie belchatow.pl. Wprowadzane zmiany w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej sprawdzać będzie można na stronie Miejskiego Zakładu Komunikacji (mzk.belchatow.pl).
Remont ul. Kwiatowej kosztować będzie 5,5 mln zł. Część tej kwoty pokryją środki z Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Ponadto w kwestii finansowania inwestycji miasto porozumiało się z bełchatowskim starostwem, w którego zarządzie pozostaje Kwiatowa.
źródło: UM Bełchatów