Home Wiadomości Obrączkowanie sokołów wędrownych. [Video][FOTO]

Obrączkowanie sokołów wędrownych. [Video][FOTO]

by admin
380 wejść

Sokoły wędrowne na dobre zadomowiły się w Elektrowni Bełchatów, należącej do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE. Kolejne dwa pisklęta, które wykluły się w gnieździe, znajdującym się na galerii nawęglania, zostały zaobrączkowane.

To już trzeci lęg sokoła wędrownego w Elektrowni Bełchatów.

Sokoły wędrowne to niezwykle wrażliwy gatunek. To, że osiedliły się właśnie tutaj, w bełchatowskiej elektrowni, potwierdza dbałość spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna o środowisko naturalne. Nasza firma zawsze realizuje swoje zadania z zachowaniem najwyższych standardów ekologicznych. Być może to właśnie to zachęca te wyjątkowe ptaki do wybierania naszych obiektówdo życia – podkreśla Wioletta Czemiel-Grzybowska, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Gniazda sokołów wędrownych znajdują na kominach Elektrowni Dolna Odra oraz w elektrociepłowniach PGE Energia Ciepła. Dzięki zamontowanym kamerom można obserwować pary sokołów wędrownych na kominie elektrociepłowni w Gdyni, elektrociepłowni w Lublinie Wrotków i elektrociepłowni w Toruniu. Obserwacja życia  sokołów wędrownych cieszy się ogromną popularnością i jest okazją do rozpowszechniania wiedzy na temat prac związanych z odbudową populacji jednego z najrzadszych ptaków objętych ścisłą ochroną.

informacja prasowa PGE

Może Cię zainteresować

2 komentarze

Mieszkaniec 14 maja 2021 - 23:20

Miasto, region upada, widmo całkowitego bezrobocia i upadłości wszystkiego, ale najważniejsze PGE ptaszki obrączkuje. Gratulacje dla redakcji temat zastępczy, żeby te nie wygodne zasłonić

Reply
Basia 18 maja 2021 - 19:53

Sokoły wędrowne to przepiękne, majestatyczne ptaki. Były one wspaniałym prezentem dla wspaniałych władców / królów. Czyli były szczególnie cenione w czasach, jak ludzie mieli pojęcie o życiu w zgodności z naturą. Bardzo cieszy mnie, że władze PGE Bełchatów pozoliły ptakom spokojnie żyć i wydawać na świat młode. Niestety zmiany, które się dzieją w sektorze energetycznym, nie mają nic wspólnego z tym najszybszym wsród ptaków, a nawet zwierząt.

Reply

dodaj komentarz