Home Wiadomości 24 osoby ukarane mandatami za brak maseczki.

24 osoby ukarane mandatami za brak maseczki.

by admin
409 wejść

Policjanci podczas służby patrolowej kontrolują przestrzeganie przepisów w zakresie obowiązku zasłaniania nosa i ust oraz zachowania dystansu społecznego w przestrzeni publicznej, w środkach transportu zbiorowego oraz w punktach handlowych.

Głównym celem tych działań jest ochrona życia i zdrowia ludzkiego. Dlatego wobec rosnącej fali zakażeń nie będzie tolerancji dla osób świadomie łamiących przepisy.

Funkcjonariusze sprawdzają czy mieszkańcy stosują się do zaleceń wprowadzonych stanem pandemii. Policjantów kontrolujących stosowanie się do epidemicznych obostrzeń można spotkać w różnych miejscach powiatu. Pod policyjną „lupą” są ulice, targowiska, place oraz parkingi przy marketach i punktach handlowych, a także obszary skupisk ludzii.

Podczas działań mundurowi reagują na przypadki naruszenia prawa. Celem dzialań jest przede wszystkim troska o wspólne bezpieczeństwo sanitarne, o zdrowie i życie obywateli. Policyjne działania prowadzone są pod kątem minimalizacji skutków pandemii.

W trakcie prowadzonych kontroli mundurowi uświadamiają, jak ważne jest przestrzeganie obostrzeń i dbanie o własne i innych zdrowie. W przypadku rażących naruszeń mundurowi stosują postępowanie mandatowe lub kierują sprawę do sądu, czy sanepidu.

Tylko w sobotę, 10 października podczas działań bełchatowscy policjanci ujawnili 67 przypadków łamania obostrzeń wynikających z wprowadzenia na terenie powiatu bełchatowskiego przepisów sanitarnych tzw. „czerwonej strefy”. 37 kontroli zakończyło się pouczeniami, wobec 24 osób zastosowano postępowanie mandatowe, w 6 innych przypadkach skierowano wniosek o ukaranie do  sądu.

źródło: KPP Bełchatów

Może Cię zainteresować

1 komentarzy

Svar 12 października 2020 - 12:18

Mandat—za brak maseczki–jak nie dać się—-Jak rozmawiać z policjantami radził były policjant: 1. Oświadczyć, że nie noszę maski ze względu na stan zdrowia. 2. Poinformować, że przedmiotowe rozporządzenie jest nielegalne, gdyż wykracza poza ustawę o zapobieganiu epidemii – nie można nakazywać zasłaniania twarzy osobom zdrowym. Można tylko osobom chorym z objawami. 3. Poinformować policjantów o dokonywaniu przez rząd przestępstwa sprowadzania powszechnego zagrożenia zdrowia i życia na obywateli RP, poprzez bezpodstawne wprowadzenie nakazów epidemii, że są już dowody medyczne, że noszenie masek jest wysoce szkodliwe i niebezpieczne dla zdrowia i życia, oraz że testy PCR używane przez rząd do wykrywania osób zakażonych nie są przeznaczone do tego (jest to napisane przez producenta w instrukcji obsługi) i dają fałszywe wyniki w 90%. Mamy więc ewidentnie do czynienia z oszustwem rządowym, a więc z przestępstwem. 4. Poinformować policjantów, że jeśli pomimo powzięcia informacji o stanie rzeczy, dadzą nam mandat, to złożymy na policjantów skargę do Biura Kontroli Wewnętrznej Policji i do Prokuratury z art. 231 KK, o przekroczenie uprawnień przez funkcjonariusza i o nękanie. Postępowania w Biurze Kontroli najczęściej kończą się niekorzystnie dla funkcjonariuszy, dlatego unikają oni tego jak ognia.
Vis mindre
SVAR

Reply

dodaj komentarz