Od samego początku agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę bełchatowianie pokazują, że mają wielkie serca – udzielają schronienia uciekającym przed wojną, przekazują dary, odpowiadają na wszelkie potrzeby. W pomoc postanowili się włączyć także bełchatowscy artyści, którzy przyjęli zaproszenie prezydent Marioli Czechowskiej do udziału w wyjątkowej charytatywnej inicjatywie artystycznej.
– Organizując koncert „Wiara, nadzieja, miłość” chcieliśmy podziękować wszystkim, którzy wspierają Ukraińców w tych trudnych chwilach – bełchatowianom za ich zaangażowanie i ogrom serca, ale także firmom oraz stowarzyszeniom. Dziękuję też wszystkim, którzy zechcieli przyjść na nasz koncert i w ten sposób dołożyć swoją „cegiełkę” do pięknego dzieła, jakim jest pomoc uchodźcom z Ukrainy – mówiła podczas koncertu prezydent Czechowska.
Całkowity dochód z wydarzenia zostanie wykorzystany na pomoc uchodźcom, którzy schronienie przed wojenną zawieruchą znaleźli w Bełchatowie. Zbiórkę pn. „Pomoc dla Ukrainy” ( nr 2022/727/OR z dn. 28.02.2022 r.) zorganizował bełchatowski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża.
– Naszym celem i zadaniem jest wspomaganie społeczności ukraińskiej, która w tej chwili znajduje się u nas. My, jako Polski Czerwony Krzyż, od pierwszego dnia, od samego początku, włączyliśmy się w akcję pomocy. I mogę zapewnić, że dokąd to będzie potrzebne, będziemy pomagać naszym braciom na Ukrainie. Dziękuję wszystkim Państwu, którzy kupili bilety na koncert i w ten sposób wsparli nasze działania oraz artystom za ten piękny gest solidarności – mówił Jan Ogrodniczak, prezes bełchatowskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża.
Na scenie MCK PGE Gigantów Mocy wystąpili: chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Pasjonata”, chór „Cantabile” oraz chór „Bagatela”, zespół „Sounding Strings”, a także soliści: Tatiana Kopala, Valentyna Kindrates, Ania i Wala Tomusiak, Edyta Jasińska, Arkadiusz Załęczny oraz Arkadiusz Kruk. Program tego muzycznego spotkania nawiązywał do obecnej sytuacji, pozwolił również na chwilę zadumy i wytchnienia. Myślą przewodnią repertuaru były trzy tytułowe wartości – wiara, nadzieja i miłość. Tematyka ta obecna była we wszystkich utworach. „Miejcie nadzieję”, „Mamo tyś płakała”, „Nim wstanie dzień” czy „Kocham wolność” to tylko niektóre z piosenek, jakie zaprezentowali artyści.
źródło: UM Bełchatów/ AP