Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie z Marią Pakulnis

18 kwietnia - 17:00 - 18:30

18 kwietnia br. o godz. 17:00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Bełchatowie odbędzie się spotkanie z Marią Pakulnis – aktorką teatralną, filmową i telewizyjną.
W czasie studiów debiutowała w filmie Tadeusza Konwickiego „Dolina Issy” (1982). Obecnie występuje gościnnie w stołecznych teatrach Komedia i Kamienica. Przed kilku laty wróciła na duży ekran. Za drugoplanową rolę Hanny w filmie „Johnny” (2022) otrzymała Złotego Orła, Nagrodę Polskiej Akademii Filmowej.
Na swoim koncie ma także książkę kucharską pt. „Sceny kuchenne”, napisaną wspólnie z restauratorem Januszem Mizerą oraz biografię “Moja nitka”, która jest zapisem rozmowy jaką z aktorką przeprowadziła Dorota Wodecka, dziennikarka „Gazety Wyborczej” i „Wysokich Obcasów Extra”.
Biografia “Moja nitka”, którą będzie można nabyć po spotkaniu, to słodko-gorzka opowieść o życiu i aktorskiej karierze, gdzie Maria Pakulnis zagląda w miejsca, do których nie chce się wracać pamięcią, konfrontuje czytelników i siebie z mrocznymi obrazami własnego dzieciństwa, dojrzewania, z żałobą i stratą. To emocjonalna, mądra i intymna rozmowa kobiet, w której każdy odnajdzie okruchy swoich doświadczeń.
Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

Szczegóły

Data:
18 kwietnia
Godzina:
17:00 - 18:30

Organizator

MiPBP Bełchatów

Miejsce wydarzenia

MiPBP
Bełchatów,Poland+ Google Map