Bełchatów. Fatalne warunki pogodowe. Kierowcy uważajcie na drogach.

Autor

OSTRZEŻENIE POGODOWE STOPNIA 3 / 5 – Ogólno dynamiczne zmiany w aurze. Zmieniające się warunki drogowe. Opady śniegu. Opady marznącego deszczu. Oblodzenia.

Polska już znajduje się w zasięgu niżu i frontu atmosferycznego z głównym oddziaływaniem na zachód od granic kraju. Z biegiem godzin, sytuacja będzie się zmieniać w głębi kraju. Tutaj gdzie trzyma mróz, a następnie nadciągnie front, sytuacja może być najbardziej niekorzystna.
W początkowej fazie zmian, spadnie dynamicznie ciśnienie. Następnie nasili się prędkość wiatru. Liczmy się z obfitymi opadami śniegu. Kolejne godziny to już opady marznące deszczu ze śniegiem i deszczu. Sytuacja poprawi się na chwilę kiedy odpuści mróz i pozostaną z nami mokre opady. 

UWAGA ! Chwilami opady mogą być dość intensywne. W fazie przejścia opadów suchych śniegu na mokry, może dojść do oblodzenia jezdni, chodników oraz wszystkich innych przedmiotów, które mają kontakt z opadem. Na drogach wysokie ryzyko pojawienia się zjawiska ” czarnego lodu „.

Nie wykluczone lokalne podtopienia poprzez obfite opady oraz topniejącą warstwę śniegu.

Kierowcy ! Oprócz uwagi na złe warunki drogowe, pamiętajmy o pieszych poruszających się w ciągach chodnikowych tuż przy jezdni ! Zwracajcie uwagę na kałuże. Zwolnijcie ! Starajcie się je omijać !

Ostrzeżenie obowiązuje w terminie dnia 08.01.2019 godz. 03:00 do odwołania. Swoim zasięgiem obejmuje miasto oraz powiat Bełchatowski wraz z powiatami ościennymi.

Bądźcie czujni. Uważajcie na siebie i innych !

źródło: Zespół CMiOP-Bełchatów / Łukasz Gorzelski / foto: pixabay

3 komentarze
 1. Hahah 8 miesięcy ago
  Reply

  A o wypadku w Chabielicach nic nie napisaliscie… Tak to wszędzie macie dojścia

  • Marcin 8 miesięcy ago
   Reply

   Co Cię to interesuje kacy łbie gdzie mają dojścia? Zawsze się jakaś menda zazdrosna trafi, lepiej anonimowo niż pod postem na FB bohaterze? Żal. Pl

 2. Dyżurny 8 miesięcy ago
  Reply

  A czy my mamy możliwość się klonować ? Jak na raz dzieje się dużo, nie mamy opcji wszystkiego ogarnąć.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie widoczny

Więcej z tego działu

Hot News